Spotkania:


Sztuka wystąpień publicznych
6.10.2017


Jak mówić o Bogu, by ludzie słuchali
1.05.2017


W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje
17-19.03.2017


Akademia Biblijna w Gdyni
25.03.2017


Akademia Biblijna w Warszawie
26.03.2017


W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje

17-19.03.2017


Zapraszamy na sesję o upadkach i kryzysach bohaterów biblijnych zatytułowaną „W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje”, która odbędzie się w Warszawie Falenicy. Uczestnicy przekonają się, że upadki, kryzysy i próby, jakimi jesteśmy w życiu poddawani, mogą być błogosławieństwem i okazją.

 

Dowiedzą się jak przekuć trudne momenty życia w bogactwo, które daje wewnętrzny pokój i mądrość. Szczególnie zaproszeni są nauczyciele i wychowawcy, którzy borykają się z trudnymi sytuacjami w szkole. Na sesji poznają narzędzie przydatne w analizie trudnych sytuacji wychowawczych. Podczas sesji uczestnicy poznają bliżej sylwetki Abrahama, Mojżesza, Dawida, Hioba, Jonasza, Jeremiasza, Eliasza i Apostołów. Każdy z nich przechodził jakiś kryzys. Niektórzy doświadczyli gorzkiego upadku. Wszyscy, bez wyjątku, poddawani byli próbom. Jak zmieniło się ich życie? Czego się nauczyli?

Akademia Biblijna

Biblijni bohaterzy pomogą nam zrozumieć potrzebę ciągłej zmiany i destrukcyjność zasiedzenia się, poradzą nam jak dostrzec pułapki stabilizacji i zachęcą do wzrastania w wierze nie ustając w drodze. Usłyszymy wezwanie, by głosić przybliżenie się Królestwa Bożego IDĄC przez życie, a nie siedząc. Wsłuchamy się w słowa Jezusa, który posyła nas, byśmy czynili innych uczniami IDĄC, a nie stojąc w miejscu. Będziemy mieli okazję umocnić wiarę w to, że ciągłe podążanie ku temu, co lepsze, mimo upadków, porażek, kryzysów i prób, przybliża nas do Boga.

 

Sesję prowadzi teolog biblijny i pedagog Wojciech Żmudziński SJ.

 

TERMIN: 17-19 marca 2017

 

MIEJSCE: Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy, ul. Olecka 30.

 

KOSZT SESJI ZOSTAŁ OBNIŻONY DZIĘKI DOFINANSOWANIU LOYOLA FOUNDATION: 320 złotych 220 złotych (w tym zakwaterowanie i wyżywienie, przerwy na kawę i herbatę, materiały, zaświadczenie).

Dla osób dochodzących: 250 złotych 150 złotych.

 

ZAPISZ SIĘ poprzez FORMULARZ

Strona główna - Spotkania - Narzędzia - Komentarze Biblijne - Galeria - Publikacje - Kontakt
TRISTUDIO